Kolejna certyfikacja grupowa VLOG z “BP-Consulting”

Kolejna certyfikacja grupowa VLOG z “BP-Consulting”

Certyfikacja grupowa VLOG (produkcja “bez użycia GMO) to niełatwe zadanie dla konsultanta. W kwietniu br. kolejny Klient “BP-Consulting” z wynikiem pozytywnym zakończył proces certyfikacji grupowej. W tym wypadku był to duży, międzynarodowy producent wyrobów mlecznych. Kolejne mleczarnie oczekują na swoją certyfikację jednak cały proces składa się z kilku etapów i błędy wdrożeniowe popełnione na jednym z nich mogą skutkować nadmiernymi nakładami finansowymi ze strony Klienta. Organizator Grupy (bo tak nazywany jest podmiot będący np. spółdzielnią i obejmujący zakresem swojej certyfikacji dostawców surowca odzwierzęcego) musi obrać właściwą strategię już na początku drogi do uzyskania certyfikatu VLOG. Odpowiednio przygotowany konsultant powinien pełnić czynną rolę doradczą w tym procesie odpowiadając na pytania:

– jaki procent produkcji ma być certyfikowany?

– ile produktów ma być znakowanych jako “Ohne Gentechnik” (“bez użycia GMO”)?

– jaka jest struktura dostaw surowca?

– itd.

Takie i inne pytania w aspekcie dużej certyfikacji grupowej są podstawowymi do opracowania głównej strategii wdrożeniowej. Należy pamiętać, że zadaniem konsultanta jest z jednej strony zadbać o właściwe przygotowanie merytoryczne swojego Klienta do certyfikacji, jak również, a właściwie przede wszystkim zadbać o aspekt ekonomiczny całego projektu(ostatecznie pomyłka może kosztować Klienta bardzo dużo pieniędzy). O ile w przypadku certyfikacji indywidualnej system VLOG cenowo jest porównywalny do innych standardów o tyle w przypadku certyfikacji grupowej przy niewłaściwym podejściu VLOG staje się “nie do przełknięcia” od strony kosztowej. “BP-Consulting” dzięki swojemu zaangażowaniu, doświadczeniu i doskonałej znajomości systemu potrafi sprawić, że cały proces wdrożeniowy i certyfikacyjny jest dla Klienta prosty, przyjemny a przede wszystkim nie wymaga znaczących nakładów finansowych.

Pamiętajcie! VLOG nie jest drogi w utrzymaniu, drogie są natomiast pomyłki na etapie jego wdrożenia, szczególnie w przypadku certyfikacji grupowych.

Działalność “BP-Consulting” oparta jest o doradztwo w zakresie systemów VLOG i GMP+. Wśród Klientów firmy znajdują się zarówno indywidualne gospodarstwa rolne jak i duże firmy paszowe, transportowe oraz zakłady mleczarskie. Wciąż rozszerzamy obszar swoich działań, co istotne po zakończonym projekcie pozostajemy w ciągłym kontakcie z Klientami na wypadek potrzeby pomocy w rozwiązaniu określonych problemów czy niejasności np. związanych z odpowiednią interpretacją wyników analiz GMO. Więcej informacji na temat standardu VLOG możecie Państwo uzyskać na stronie http://www.ohnegentechnik.org . W przypadku zainteresowania współpracą z nami prosimy o kontakt. Jesteśmy też na Facebook 🙂

Zapraszamy do współpracy!

About the author

B.Podpora administrator